Jak fotíme

  1/ Fotografování probíhá minimálně hodinu

Možná se vám to zdá dlouho, ale věřte, že to uteče jak voda. Stává se často, že zákazníci mají z fotografa strach (někdy i větší, než ze zubaře), a pokud zažili jen focení stylem „teď dejte hlavu výš, otočte se víc doleva a tvařte se přitom přirozeně“ není se čemu divit. Teprve po patnácti až dvaceti minutách fotografování se u nás dokonale uvolníte, začne vás to bavit a sami nakonec uvidíte, že na snímcích z druhé půlhodiny je úplně jiný člověk než na zahřívacích fotkách.


2/ Jak se na fotografování připravit

Kromě dobré nálady si pro civilnější snímky vezměte oblečení, ve kterém se cítíte uvolněně, příjemně, sexy, a které vám sluší, třeba jen tričko a džíny, nejlépe i něco na převlečení ať nemáte všechny fotografie ve stejném stylu. V našem studiu máme řadu kostýmů a rekvizit, hlavně pro malé děti, ovšem i kluci jakéhokoliv věku si přijdou na své až se promění v kovboje nebo ve vojáky. Pokud si před fotografováním uděláte pěkný make-up budou fotografie o to lepší.

3/ Během hodiny nafotíme asi 300 snímků

Fotograf na digitální fotoaparát dělá snímek za snímkem, v různých polohách a oblečení, s rekvizitami i bez nich, s různým nasvícením, s různým pozadím. Z těchto snímků po skončení fotografování vybereme přibližně 50-60 technicky nejzdařilejších a pošleme vám je neupravené (jen zmenšené) e-mailem k výběru.
  4/ Vyberete si snímky, kde se sami sobě líbíte

Po skončení rodinné rady nám pošlete e-mailem seznam snímků, které jste si vybrali a ke každému snímku připíšete jaké papírové fotografie z něj chcete udělat (např. 13x18 cm, 5 kopií - cena se odvíjí od formátu) a případně i požadované úpravy. V základní variantě si můžete vybrat 12 různých snímků (a z každého si nechat udělat libovolný počet fotografií). Ty pak čeká finální zpracování v našem grafickém studiu - barevně je upravíme, provedeme běžné retuše (cena 30 Kč za snímek), a odešleme je k vytištění fotografií do laboratoře.

5/ Vyzvednutí hotových fotografií

Jakmile fotografie z laboratoře dorazí pošleme vám esemesku nebo zavoláme a domluvíme se, kdy si je v našem studiu můžete vyzvednout a - pokud s nimi budete stoprocentně spokojeni - uhradit zakázku.

6/ Speciální montáže

Vzhledem k tomu, že snímky vznikají a zpracovávají se digitálně na počítači je možné vytvořit prakticky libovolnou montáž a přenést vás do nejrůznějšího prostředí tak, že na výsledné papírové fotografii (nebo plakátu) to vypadá jako byste tam opravdu byli. Můžete se tak alespoň na fotografii objevit v džungli, na safari, nebo jako pirát na lodi. Tyto montáže jsou samozřejmě náročnější, než běžné retuše, proto jsou i dražší (cena se pohybuje kolem 300 Kč za montáž).

Neretušované záběry NEPOSKYTUJEME!